Wjeżdżając do Płocka przez „stary most” zobaczycie piękny, niepowtarzalny widok - wzgórze Tumskie z Katedrą i  Zamkiem Książąt Mazowieckich. Płock jest jednym z najstarszych miast w Polsce.

Zabytki w Płocku

Zamek w Płocku (Zamek Książąt Mazowieckich)  - przy katedrze powstał zamek książęcy w XIV wieku, przebudowany w XVI wieku na opactwo benedyktynów. Znajdują się tu znajdują się dwie gotyckie wieże - Szlachecka i Zegarowa. Obecnie w zamku siedzibę ma Muzeum Diecezjalne.


Katedra w Płocku, - romańska budowla z 1144 roku, najcenniejszy zabytek miasta. Mimo wieków zachował on swoje pierwotne cechy. W Kaplicy Królewskiej mieści się sarkofag królów Polski - Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana. Warte obejrzenia są drzwi do Katedry, które są kopią słynnych romańskich
Drzwi płockich z XII wieku

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - cel licznych pielgrzymek, to tutaj 22 lutego 1931 roku siostra Faustyna Kowalska, kanonizowana przez papieża Św. Jana Pawła II, miała pierwsze objawienie obrazu Jezusa Miłosiernego. W 100-lecie narodzin tej Świętej zostało tu otwarte Muzeum Św. Siostry Faustyny.

Katedra Mariawicka - Świątynia Miłosierdzia i Miłości - wybudowana z inicjatywy Marii Franciszki Kozłowskiej w latach 1911-14. Obok Świątyni znajduje się klasztor, który jest siedzibą władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Budowle są w stylu neogotyku angielskiego

Ratusz w Płocku - budowla klasycystyczna z XIX wieku
Spichlerze z XIX wieku
Amfiteatr - nowoczesna budowla z wachlarzowym dachem
Molo Płockie
APATRAMENT PŁOCK
APATRAMENT PŁOCK
APATRAMENT PŁOCK
APATRAMENT PŁOCK
Mapa strony
KONTAKT
tel: 601 149 328
APARTAMENT   W PŁOCKU - NOCLEGI
 
 
APARTAMENT STARE MIASTO NOCLEGI PŁOCK
APARTAMENT LOTNIKÓW NOCLEGI PŁOCK